Problemy młodego przedsiębiorcy

2019-04-29

Problemy młodego przedsiębiorcy


Wiele młodych osób marzy o tym, aby prowadzić swój własny i niezależny biznes. Niektórzy odziedziczają rodzinną firmę, lecz wielu decyduje się otworzyć nową działalność gospodarczą. Często zapominają, że potrzebny jest do tego jakikolwiek kapitał i pożyczka na rozwój firmy ratuje ich w takich sytuacjach. Podobnych problemów jest wiele i z każdym trzeba sobie poradzić, jeśli nie chce się stracić firmy. Jakie są najczęstsze błędy młodych osób z pomysłem na własny biznes?


Finanse


Każdy dobrze wie, że firma musi zarabiać, bo inaczej upadnie. Jest to oczywiste jak dwa dodać dwa. Więc skąd tyle młodych przedsiębiorców ma problem z finansami? Przyczyn jest wiele. Najczęściej młodzi ludzie po prostu nie wiedzą skąd mogą pozyskać pieniądze, aby rozkręcić firmę. Tutaj z pomocą przychodzi pożyczka na rozwój firmy lub dotacja z Unii Europejskiej. Obie te opcje pomogą każdemu stanąć na nogi, lecz dofinansowanie ma to do siebie, że musimy jedynie utrzymać firmę przez rok, aby nie zwracać pieniędzy, które uzyskaliśmy z funduszu UE.

Nie możemy zapominać, że plan finansowy jednak jest podstawą, aby pieniądze nie poszły w błoto.


Pewność siebie


Pewność siebie to nic złego. Wręcz przeciwnie. Osoba prowadząca biznes musi być pewna siebie i swoich działań. Niestety młode osoby często są zbyt pewni siebie i przeceniają swoje umiejętności i pomysł na biznes marzeń. Nie pytają się innych, co myślą na temat swoje pomysłu i nie słuchają rad, co później skutkuje problemami z prowadzeniem firmy. Pożyczka na rozwój firmy, kredyt, a może dotacja? Gdzie dotacja jest zawsze dobrym pomysłem, to już dwie wcześniejsze opcje trzeba głębiej przemyśleć, lecz one również często okazują się być dobrym posunięciem.

Nie można zakładać różowych okularów i oczekiwać, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Dobry biznesplan to podstawa. Tak samo jak odpowiednia ocena naszych umiejętności. Nie wolno również zapominać o “planie B”. Po prostu nie można. Jest to przyczyną upadku wielu firm, które prowadziły młode i niedoświadczone osoby.


Klienci


Bez klientów ani rusz. Dlatego ważnym jest, aby dobrze zbadać rynek przed zaczęciem własnej działalności. Dobry plan marketingowy i jego skrupulatne wykonywanie przyniesie nam klientów, a klienci dostarcza pieniądze. Nie możemy zapomnieć o reklamie, która jest “dźwignią handlu”. Szczególnie w tych czasach. Wszyscy potrzebują reklamy. Słyszy się, że “dobry produkt nie potrzebuje reklamy”. Nie wierzcie w to. Potrzebuje. Tak jak wszystko inne.

Widzimy, że młody przedsiębiorca może wykonać wiele błędów na swojej drodze. W stu procentach wiele z nich popełni. Trzeba się uczyć na błędach, lecz pamiętajmy, że o wiele lepiej uczyć się na cudzych błędach. Pożyczka na rozwój firmy może być dla nas odpowiednim wyjściem w wielu sytuacjach. Wierzmy w siebie.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018