dobry fotograf

2019-02-18

Dobry fotograf na wesele - jak wybrać?

Dobry fotograf ślubny to skarb! Wcale nie tak łatwo takiego znaleźć. Ofert jest bardzo dużo i na pierwszy rzut oka zupełnie niczym się od siebie nie różnią. Po czym poznać, że to właśnie ta osoba, której szukasz? Zwróć uwagę na kilka kwestii.


Dobry fotograf na ślub - przede wszystkim jakość


Dobry fotograf http://fotocyfra.info/ musi potrafić robić zdjęcia cechujące się przede wszystkim pomysłem i różnorodnością. Najważniejsze jest jednak, by ich jakość była dobra - liczy się odpowiednia ostrość, odpowiednio doświetlony drugi plan, wycelowane kolory i kontrast. Nie bez znaczenia jest też umiejętna obróbka w programie graficznym. Nie sugeruj się zatem przy wyborze ilością zdjęć, które proponuje ci firma. Dobry fotograf nie stawia na ilość, ale na jakość. Istotne jest, by fotograf oddał w ręce pary młodej pełny reportaż ślubny.


Dobry fotograf powinien pokazać ci swoje portfolio i wyjaśnić, jakie propozycje ujęć ma konkretnie dla was. Zaproponuje sesje w plenerze lub nawet sesje narzeczeńską jeszcze przed ślubem. Pozwoli wam to poznać pracę fotografa jeszcze przed najważniejszym dniu w waszym życiu. Zamówcie także odbitki w dużym formacie. Da to wam pewność, że jakość zdjęć jest bardzo dobra. Pamiętaj, że dobry fotograf używa programów graficznych celem odpowiedniego wykończenia zdjęć. Jego fachowość możesz ocenić po tym, ile zdjęć zaproponuje ci na płycie - jeśli chce obdarować was kilkoma tysiącami różnych ujęć, możecie być pewni, że nie są one tknięte w programie.


Dobry fotograf będzie chciał się spotkać na żywo


To bardzo ważne, by przed ślubem umówić się na spotkanie w cztery oczy z waszym fotografem. Genialnym rozwiązaniem jest wcześniejsza sesja narzeczeńska. Tylko dzięki realnym spotkaniom możecie dowiedzieć się, czy nie krępujecie się w jego towarzystwie, czy kadry, które wam proponuje, spełniają wasze oczekiwania. Pamiętajcie o tym, że w dniu ślubu i tak będziecie się stresowali - nie potrzebujecie dodatkowego czynnika generującego wasz niepokój czy skrępowanie.


Dobry fotograf zaproponuje spotkanie w cztery oczy również po to, by móc podpisać papierową formę umowy, w której zawrzecie dokładną ilość zdjęć, czas pracy czy cenę. Pamiętajcie, by dokładnie zapoznać się z jej treścią, by nie być później zaskoczonym dodatkowymi kosztami. Dobry fotograf dokładnie wyjaśni wam każdy jej punkt i zaproponuje przejrzyste zasady.


Dobry fotograf nie musi być drogi


Pamiętajcie o tym, że istnieją różne formy rozliczenia z fotografem. Dobry fotograf powinien zaproponować to, co będzie dla was najkorzystniejsze. Niektórzy rozliczają się w oparciu o ilość zdjęć, inni - w oparciu o ilość przepracowanych godzin. Weź pod uwagę to, że nie możesz oczekiwać zbyt niskiej ceny. Wesele, sesja plenerowa i obróbka - to może zająć nawet blisko 40 godzin. Jeśli cena za godzinę jego pracy będzie bardzo niska, powinno was to raczej zaniepokoić. Fotograf musi przecież opłacić składki ZUS i US, a także pokryć koszty dojazdu i inne, o których istnieniu nawet nie masz pojęcia.


Jeśli zależy ci, by na twoim weselu zdjęcia robił dobry fotograf, przemyśl dokładnie ten wybór. Na rynku jest wielu profesjonalistów, jednak w czasach, kiedy każdy chce mieć zdjęcia z wesela, pojawiło się też mnóstwo amatorów, którzy żerują na parach młodych.