Jakie słuchawki biznesowe wybrać?

2021-03-04

Zdecydowana większość firm w dzisiejszych czasach na stałe wpisała już w swoje środowisko obecność rozmów online w postaci telekonferencji lub wideokonferencji. To doskonałe rozwiązanie, gdyż pozwala na duże oszczędności - zarówno finansowe, jak i czasowe. Pamiętaj jednak, że jeśli tego rodzaju rozmowy na odległość mają mieć profesjonalny charakter, musisz postawić na dobry sprzęt. Na pewno potrzebne ci będą dobrej jakości słuchawki biznesowe https://www.axium.pl/oferta/sluchawki-naglowne/ . Jak je wybrać? Dowiedz się, co jest najważniejsze.


Właśnie po to w swojej firmie wprowadzasz zwyczaj telekonferencji lub wideokonferencji - by wszystkim było wygodnie. Skup się teraz na tym, by twoje słuchawki biznesowe były dobrane na tyle dobrze, by nie stanęły na przeszkodzie do uzyskania profesjonalnej i efektywnej rozmowy z klientem. Nie powinieneś zatem decydować się na używanie kamerki wbudowanej w laptopa i wykorzystywanie wbudowanego weń mikrofonu. Taka oszczędność zdecydowanie sprawi, że twój wizerunek w oczach klientów i pracowników znacząco się pogorszy. Tylko profesjonalne słuchawki biznesowe sprawiają, że w ich oczach wypadasz profesjonalnie i rzetelnie. Pamiętaj, że właśnie słuchawki biznesowe sprawiają, że twój klient wyraźnie słyszy twój głos i nie musi słuchać tego, co dzieje się w twoim biurze. I bez obaw - słuchawki biznesowe wcale nie są drogie!


Skoro już jasne jest, że słuchawki biznesowe to prawdziwy must have w każdej firmie, która prowadzi rozmowy online, należy zadać sobie pytanie - słuchawki biznesowe powinny być douszne czy nauszne? Zastanówmy się, który model będzie lepszy dla ciebie.


  • Słuchawki nauszne

Czyli typowe, klasyczne słuchawki, które mogą w całości lub sporej części zakryć twoje uszy. Zdecydowanie ich zaletą jest fakt, że skutecznie odcinasz się od otaczającej cię rzeczywistości. Dodatkowo, możesz cieszyć się bardzo dobrą jakością dźwięku. Ważne jest także to, że podczas rozmowy z klientami nie zsuwają się z głowy i nie wypadają z uszu. To ważne, by słuchawki biznesowe były stabilne i zapewniały najwyższy komfort użytkowania w czasie rozmów z klientami. Zwróć jednak uwagę, że słuchawki biznesowe nauszne mogą ważyć więcej niż inne modele. Będą bardzo niepraktyczne, gdy podczas rozmów z klientami chcesz pozostać w pełni mobilny.


  • Słuchawki douszne

Słuchawki biznesowe douszne na pewno będą mniejsze i lżejsze, co umożliwia ci prowadzenie rozmów z klientami czy kontrahentami niemal w każdej sytuacji. Pamiętaj jednak, że tego rodzaju słuchawki biznesowe mogą w każdej chwili wypaść ci z ucha - nawet jeśli wybierzesz wersję dokanałową, którą umieszcza się głębiej. Do ich zalet należy doliczyć jednak także niewielką inwazyjność, bo zdecydowanie mniej cię męczy ich noszenie na sobie. Szczególnie istotna będzie jakość dźwięku.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018