Korzystny kredyt pod hipotekę

2019-02-18

Na rynku nieruchomości większości nieruchomości jest kupowanych przy skorzystaniu z dodatkowego finansowania w formie kredytów. Wykorzystanie kredytów hipotecznych pozwala na zakup nieruchomości przy braku posiadania pełnej kwoty pozwalającej na pokrycie kosztów związanych z pozyskaniem nieruchomości. Jednocześnie przy decydowaniu się kredyty hipoteczne bardzo ważne jest poświęcenie odpowiedniej ilości czasu na wybranie korzystnych ofert, co ma duże znaczenie z punktu widzenia długiego okresu spłacania takich kredytów.

 

Im więcej środków finansowych posiada się na zakup nieruchomości tym można liczyć na uzyskanie znacznie lepszych warunków kredytowania przy korzystaniu z kredytów hipotecznych. Trzeba również brać pod uwagę, że kredyt na zakup nieruchomości można uzyskać jedynie w przypadku, gdy posiada się co najmniej wkład własny, który jest minimalnym wkładem finansowym wymaganym przez bank udzielający kredytu na zakup mieszkania czy domu. Wkład minimalny jest ustalany jako procent wartości nieruchomości i nie może być niższy niż piętnaście procent wartości nieruchomości. Jednak trzeba brać pod uwagę, że im więcej środków finansowych posiada się na zakup nieruchomości tym można liczyć na kredyt pod hipotekę http://www.actum-finanse.pl/oferta/szczegoly/flagowa-pozyczka-actum na znacznie lepszych warunkach finansowych. 

 

Wybór odpowiedniego kredytu

Zanim wybierze się określony bank, w którym można pozyskać kredyt hipoteczny warto jest sprawdzić różne oferty dostępne na rynku kredytów. Ma to bardzo duże znaczenie z punktu widzenia zapoznania się z przeciętnymi warunkami, z których można skorzystać na rynku kredytów hipotecznych. Ma to znaczenie z punktu widzenia wybrania takich kredytów, które będą w stanie zapewnić korzystniejsze warunki finansowania zakupu nieruchomości. Jednocześnie nawet nieznacznie mniejsze koszty przy kredycie hipotecznym mogą przełożyć się na znaczne oszczędności, które uzyska się przy spłacaniu kredytów. Warto jest z tego powodu porównać różne kredyty hipoteczne. W ten sposób można znaleźć kredyt pod hipotekę na lepszych warunkach, co może dotyczyć ofert specjalnych, promocyjnych. Przy takich kredytach można liczyć na ograniczone, poszczególne koszty związane z zaciąganiem kredytu hipotecznego. 

 

Negocjacje z bankiem

Decydując się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego trzeba brać pod uwagę również możliwość negocjowania warunków kredytu z bankiem. Przy negocjacjach z bankami można liczyć na uzyskanie korzystniejszych warunków szczególnie jeśli posiada się lepsze możliwości finansowe. Jednak zawsze warto próbować negocjować marże, które są elementami oprocentowania kredytów hipotecznych. Wynika to między innymi z tego, że jest to element oprocentowania kredytu hipotecznego, który jest niezmienny przez cały okres umowy. Zmiana marży jako elementu oprocentowania przy spłacaniu kredytu hipotecznego jest bardzo trudna do uzyskania, gdyż banki niechętnie decydują się na zapewnienie klientom możliwości dokonania zmiany umowy kredytowej. Jednak przy negocjacjach warunków umowy kredytowej w wielu przypadkach można wynegocjować również niższe marże kredytu hipotecznego.   

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018