lekki wózek

2019-07-04

Nowoczesny lekki wózek dla dziecka

Nowoczesne wózki dziecięce projektowane z myślą o najmłodszych są dzisiaj dostępne w bardzo różnych kształtach, kolorach, wielkościach i produkowane z bardzo różnych materiałów, ale w taki sposób, aby były jak najbardziej wygodne zarówno dla maleństwa, jak również dla rodziców, którzy je prowadzą. Lekki wózek umożliwia szybkie wejście do autobusu czy zapakowanie wózka do samochodu albo wniesienie jego po schodach, wraz z dzieckiem do domu. Jest to szczególnie ważne, kiedy mieszkamy wyżej niż na parterze. Wówczas ciężar wózka będzie miał ogromne znaczenie, zwłaszcza w okresie letnim czy wiosennym, kiedy uwielbiamy spacerować z maluchami na świeżym powietrzu. Czy wybór takiego wózka jest rzeczywiście łatwy?

 

Wybór wózka dziecięcego nie jest tak naprawdę łatwym zadaniem. A to ze względu na to, że mamy na rynku setki bardzo różnych wytworów, które różnią się konstrukcją, materiałami, marką, wielkością, kolorystyką, dodatkami, tym, że są dostępne w komplecie z posiłkowymi akcesoriami do samochodu pod postacią fotelika czy nosidełka.

 

Koszt wózków dziecięcych

Koszt wózków dziecięcych zawsze jest uzależniony od konkretnej marki, która je oferuje. Im bardziej popularny producent, tym cena za wózek będzie wyższa. Co więcej produkty bardziej innowacyjne, wytrzymalsze, produkowane z wysokiej jakości materiałów, lekkie, wygodne w prowadzeniu są droższe. Jednak mimo to młodzi rodzice chcą, aby ich maleństwo miało, jak najwygodniejszy środek transportu i miejsce wypoczynku ze wszystkich możliwych. Lekki wózek to wielkie udogodnienie, szczególnie dla mam, dla których ciężki wózek jest zbyt ciężki w przenoszeniu go z jednego miejsca w drugie. Dlatego też przy wyborze wózka dziecięcego brana jest również pod uwagę jego waga i długość.

 

Kolorystyka wózków

Kolorystyka wózków jest różna. Mamy bardzo wiele różnych opcji i zestawów kolorystycznych, jeśli chodzi o wózki. W zależności od sezonu wybierane są kolory ciemniejsze lub jaśniejsze, takie które wpisują się w gust rodziców i pasują charakterem do płci dziecka. Dużym powodzeniem cieszą się wózki o mieszanych kolorach np. czerwień z czernią, róż z szarością czy brąz z beżem. Nietrudno jest również odnaleźć wózki w kolorach szarych, czerwonych, granatowych, białych, zielonych, błękitnych, żółtych. Wózki dostępne są w kolorystyce jednolitej, w połączeniu dwóch odcieni kolorystycznych, bądź też we wzorki, głównie wykorzystujące akcenty florystyczne, w tym listki, kwiatki oraz inne wzorce takie jak kropeczki. Lekki, ładny, zwrotny, wygodny wózek to podstawa wyposażenia każdej rodziny, w której urodziło się właśnie dziecko. Bez wózka trudno jest się obyć na co dzień, a szczególnie bez takiego, który bez trudu może być wniesiony po schodach, czy złożony i spakowany do auta. Poszukiwania takiego wózka kończą się zwykle dość szybko, tym bardziej, że mamy mnóstwo tego typu wózków dostępnych w sprzedaży, które są produkowane według najnowocześniejszych technologii na świecie.