pożyczka na rozwój firmy

2019-04-29

Problemy młodego przedsiębiorcy

Problemy młodego przedsiębiorcy


Wiele młodych osób marzy o tym, aby prowadzić swój własny i niezależny biznes. Niektórzy odziedziczają rodzinną firmę, lecz wielu decyduje się otworzyć nową działalność gospodarczą. Często zapominają, że potrzebny jest do tego jakikolwiek kapitał i pożyczka na rozwój firmy ratuje ich w takich sytuacjach. Podobnych problemów jest wiele i z każdym trzeba sobie poradzić, jeśli nie chce się stracić firmy. Jakie są najczęstsze błędy młodych osób z pomysłem na własny biznes?


Finanse


Każdy dobrze wie, że firma musi zarabiać, bo inaczej upadnie. Jest to oczywiste jak dwa dodać dwa. Więc skąd tyle młodych przedsiębiorców ma problem z finansami? Przyczyn jest wiele. Najczęściej młodzi ludzie po prostu nie wiedzą skąd mogą pozyskać pieniądze, aby rozkręcić firmę. Tutaj z pomocą przychodzi pożyczka na rozwój firmy lub dotacja z Unii Europejskiej. Obie te opcje pomogą każdemu stanąć na nogi, lecz dofinansowanie ma to do siebie, że musimy jedynie utrzymać firmę przez rok, aby nie zwracać pieniędzy, które uzyskaliśmy z funduszu UE.

Nie możemy zapominać, że plan finansowy jednak jest podstawą, aby pieniądze nie poszły w błoto. Przed założeniem własnej firmy należy opracować przemyślany biznesplan, w którym zawrzemy dosłownie wszystko: począwszy od tego, jakimi dokładnie usługami chcemy się zajmować, z jakimi kosztami wiąże się wykonywanie tych usług czy produkcja, jaka jest grupa docelowa, jak do niej trafić, jaka reklama jest potrzebna i jakie są jej koszty. Naprawdę wiele aspektów należy wziąć pod uwagę, aby zainwestowany czas i pieniądze mogły procentować.

Sprawdźmy jednak co nas gubi… 


Pewność siebie


Pewność siebie to nic złego. Wręcz przeciwnie. Osoba prowadząca biznes musi być pewna siebie i swoich działań. Niestety młode osoby często są zbyt pewni siebie i przeceniają swoje umiejętności i pomysł na biznes marzeń. Nie pytają się innych, co myślą na temat swoje pomysłu i nie słuchają rad, co później skutkuje problemami z prowadzeniem firmy. Pożyczka na rozwój firmy, kredyt, a może dotacja? Gdzie dotacja jest zawsze dobrym pomysłem, to już dwie wcześniejsze opcje trzeba głębiej przemyśleć, lecz one również często okazują się być dobrym posunięciem. Zwłaszcza kredyty udzielane z bardzo niskim oprocentowaniem, czasem nawet zerowym są doskonałą szansą na pozyskanie dofinansowania bez zbędnych kosztów. Często takie możliwości zapewniają projekty unijne. 

Nie można zakładać różowych okularów i oczekiwać, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Dobry biznesplan to podstawa. Tak samo jak odpowiednia ocena naszych umiejętności. Nie wolno również zapominać o “planie B”. Po prostu nie można. Jest to przyczyną upadku wielu firm, które prowadziły młode i niedoświadczone osoby.

Klienci


Bez klientów ani rusz. Dlatego ważnym jest, aby dobrze zbadać rynek przed zaczęciem własnej działalności. Dobry plan marketingowy i jego skrupulatne wykonywanie przyniesie nam klientów, a klienci dostarcza pieniądze. Nie możemy zapomnieć o reklamie, która jest “dźwignią handlu”. Szczególnie w tych czasach. Wszyscy potrzebują reklamy. Słyszy się, że “dobry produkt nie potrzebuje reklamy”. Nie wierzcie w to. Potrzebuje. Tak jak wszystko inne. W jaką reklamę najlepiej zainwestować? W skuteczną dla Twojej firmy! Metod i sposobów na reklamę jest wiele. Oczywiście obecnie jedną z najpopularniejszych metod jest pozycjonowanie strony internetowej, ponieważ dzięki temu można dotrzeć do jak największej liczby klientów. Jednak nie dla wszystkich akurat taka reklama będzie najlepsza. Jeżeli produkujesz coś lub oferujesz usługi w małej miejscowości, możesz postawić na tradycyjną reklamę. Zrób to jednak z głową. Ulotki? Nie zawsze są skuteczne, czasem jeden ciekawy i przyciągający wzrok billboard wystarczy.

Widzimy, że młody przedsiębiorca może wykonać wiele błędów na swojej drodze. W stu procentach wiele z nich popełni. Trzeba się uczyć na błędach, lecz pamiętajmy, że o wiele lepiej uczyć się na cudzych błędach – chociaż oczywiście nie jest to łatwe. Pożyczka na rozwój firmy może być dla nas odpowiednim wyjściem w wielu sytuacjach. Wierzmy w siebie i działajmy!