przedszkola warszawa wilanów

2019-04-12

Przedszkola Warszawa Wilanów, a liczne oczekiwania

Czasem ciężko jest rozstrzygnąć, który moment jest właściwy dla naszego dziecka, by zapisać je do przedszkola. Niejednokrotnie samo czekanie niczego nie zmieni, dlatego ważne jest, aby w momencie, gdy zaczniemy się zastanawiać nad posłaniem naszej pociechy do przedszkola, przede wszystkim odpowiednio przygotować je do aklimatyzacji w nowym miejscu, jeżeli stawiamy na przedszkola Warszawa Wilanów http://www.babyenglish.edu.pl/.


Warto wtedy przyzwyczajać dziecko do naszej nieobecności, co ułatwi pierwsze dni i tygodnie adaptacji w nowym otoczeniu. W przedszkolach często oczekuje się, że dzieci będą samodzielnie załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne, a przynajmniej będą umieć je wyrazić, co również usprawnia pracę opiekunek oraz pomaga w lepszym zadbaniu o komfort dzieci. 


Jednak nie istnieją ogólne wytyczne, dotyczące właściwego na posłanie dziecka do przedszkola wieku. Najczęściej wspomina się, że optymalny wiek to 3 bądź 4 lata. Dziecko potrafi już komunikować się z innymi ludźmi, co ułatwi mu nawiązanie kontaktów z rówieśnikami. Łatwiej też będzie nam nauczyć dziecko dzielenia się zabawkami, co złagodzi ewentualne konflikty u lubianą przez dzieci zabawkę w przedszkolu. Często jednak rodzice zastanawiają się, czy zapisanie dziecka do przedszkola to na pewno dobry pomysł.


Dlaczego okres przedszkolny jest ważny w rozwoju dziecka?


Przede wszystkim jest to czas, w którym dziecko uczy się samodzielności. Celem przedszkoli jest rozwój dziecka zarówno w sferze intelektualnej jak i emocjonalnej. Dlatego podczas zajęć, dzieci uczą się nawiązywać relacje, a także poznają podstawowe zasady funkcjonowania w społeczeństwie. Wyznaczają pierwsze granice własnej osobowości oraz uczą się współpracy z innymi, co pozytywnie przekłada się na ich późniejszy rozwój.


Przedszkola Warszawa Wilanów – na co zwrócić uwagę?


Niejednokrotnie dla rodziców ważna jest lokalizacja przedszkola. Sympatię zyskują placówki blisko miejsca pracy lub zamieszkania, otoczone zielenią, w spokojnej okolicy, dobrze naświetlone. Również przestronne sale, ze sporym dostępem światła, powinny odgrywać rolę w podejmowaniu decyzji. Ważny jest harmonogram dnia oraz jego przestrzeganie, co wprowadza u dzieci stały rytm dnia. Obok zajęć dodatkowych, które oferują przedszkola, w codziennym harmonogramie powinno być miejsce na zabawę oraz drzemkę, którą wiele dzieci w okresie przedszkolnym bardzo lubi. Leżakowanie jednak nie powinno być obowiązkowe. W przypadku dzieci, które nie mają potrzeby drzemki w ciągu dnia, powinny mieć możliwość zabawy bądź wykonywania innych zajęć, pod warunkiem, że będą zachowywać się cicho. Z racji, że dzieci w przedszkolu spędzają cztery do ośmiu godzin, ważnym elementem są posiłki. Warto zorientować się, czy są one przygotowywane na miejscu, czy przez przez firmę zewnętrzną oraz w jaki sposób są odgrzewane. Okres przedszkolny to ważny etap w życiu dziecka, obok odpowiedniego przygotowania ze strony rodziców, również wybór odpowiedniej placówki ma wpływ na dziecko, jego codzienny nastrój oraz przyszły rozwój, dlatego ważna jest atmosfera oraz personel przedszkola.