Rozwód - jak wybrać prawnika?

2019-01-24

Nigdy nie możesz być niczego pewnym. Niestety, ale bywa, że rozpadają się długoletnie małżeństwa, w których pozornie nawet nie zanosiło się na kryzys. Cokolwiek było jego przyczyną, rozwód zawsze będzie nieprzyjemnym przeżyciem. O ile obydwoje dotychczasowi małżonkowie zgadzają się co do tego, kto jest winny rozpadu małżeństwa i jak podzielić to, co mają wspólne - wszystko idzie możliwie sprawnie. Schody zaczynają się w momencie rozwodu z orzekaniem o winie, podczas którego nie tylko w grę wchodzi jej udowodnienie, ale także podział majątku czy ustalenie opieki nad małoletnimi dziećmi. Im bardziej małżonkowie nie mogą dojść w tych kwestiach do porozumienia, tym bardziej potrzebny będzie fachowiec. Prawnik, który zna się na prawie rodzinnym. Ale czy aby takiego znaleźć, wystarczy wpisać w okienko wyszukiwarki “adwokat piaseczno http://www.mazuriwspolnicy.pl/kontakt.html“?


Rozwód to bardzo emocjonalne przeżycie. Między małżonkami mogą pojawić się zachowania, których do tej pory u siebie nie widzieli - dlatego właśnie potrzebny jest adwokat, który możliwie jak najszybciej zakończy między nimi spory. Czy to różnica, którego spośród znalezionych pod hasłem “adwokat piaseczno” wybierzesz? Zdecydowanie tak.Rozwód - jak wybrać odpowiedniego prawnika?


DOŚWIADCZENIE


To klucz do sukcesu - a sukcesem w tym przypadku jest możliwie najmniejsza liczba rozpraw i jak najbardziej sprawiedliwy podział majątku. Dlatego jeśli szukasz pod hasłem “adwokat piaseczno”, nie wybieraj na chybił trafił. Sprawdź, który ze znalezionych adwokatów ma doświadczenie w rozwodach i po prostu wie, czego po ludziach można się spodziewać na sali sądowej. Ciebie może zaskoczyć tam tak naprawdę wszystko, a doświadczony adwokat z pewnością będzie potrafił w odpowiedni sposób cię na to przygotować, byś nie dał się ponieść naturalnym w takiej chwili emocjom.


SPECJALIZACJA W PRAWIE RODZINNYM


Prawo to bardzo rozległa dziedzina wiedzy, która w dodatku rozgałęzia się na kilkanaście stron. Bardzo ważne jest, byś szukając pod hasłem “adwokat piaseczno” prawnika do rozwodu wybrał tego, który specjalizuje się dokładnie w prawie rodzinnym. Rzecz jasna, każdy adwokat może reprezentować cię w twojej sprawie, weź jednak pod uwagę ilość aktualizacji prawnych, z którymi nie jest na bieżąco zapoznany ten, który na co dzień zajmuje się sprawami gospodarczymi. Pamiętaj także, że nie warto decydować się na tego, który twierdzi, że ze wszystkim sobie poradzi. Prawo jest zbyt rozległe, by być na bieżąco ze wszystkim.


PIERWSZE WRAŻENIE


To nie żart - adwokat musi po prostu przypaść ci do gustu. Więc jeśli już wybrałeś jedną kancelarię z setek znalezionych pod hasłem “adwokat piaseczno”, umów się na spotkanie i porozmawiaj z tym, który być może w przyszłości będzie cię reprezentował na sali sądowej. Czy jest wystarczająco empatyczny? Czy jest kulturalny? Czy twoim zdaniem adwokat, którego wstępnie wybrałeś, w odpowiednim stopniu interesuje się twoją sprawą, czy może po prostu wziął ją dla pieniędzy? Rozwodzisz się, więc potrzebujesz spokoju. Musisz ufać swojemu adwokatowi w 100%.


SZCZEROŚĆ NA LINII KLIENT-PRAWNIK


Musisz pamiętać, że adwokat nie jest twoim kolegą - nie musisz zatem liczyć się z jego opinią na twój temat, ale konieczne jest, byś dokładnie przyznał się, co było przyczyną rozwodu. Im więcej ma o sprawie informacji, tym lepiej ją poprowadzi. Istotne jest również, by adwokat nie obiecywał ci czegoś, co nie ma poparcia w prawie. Wasza komunikacja musi być szczera i uczciwa.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018